فیلتر هود آشپزخانه

 

یکی از قطعات حساس و مهم در هودهای آشپزخانه فیلترهای آن می باشد. فیلتر هود دو وظیفه عمده را بر عهده دارد. اول اینکه برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات داخلی و موتور هود از ورود چربی و ذرات معلق مایع به داخل هود جلوگیری کند و دوم اینکه هوای خروجی هود را تصفیه نماید تا بتوان آن را به فضای بیرون منتقل کرد.

از محدودیت فیلترهای موجود می توان به عدم جذب بو، دود و گازهای شیمیایی حاصل از احتراق اشاره کرد. این محدودیت باعث شده تا مجبور باشیم هوای مکش شده از هود را به خارج از ساختمان منتقل کنیم که این امر مستلزم استفاده از داکت می باشد.

شرکت پالایه گستر در پی تحقیقات خود، با بهره گیری از دانش روز دنیا و استفاده از تجربیات شرکت های پیشرو، موفق به تولید فیلترهای هود پیشرفته شده است. در این نوع فیلترها با پوشش دادن لایه فیلتر پلی استر به ذرات کربن اکتیو (ذغال فعال) چربی موجود در هوای عبوری با راندمان بیشتری جذب شده و علاوه بر آن فیلتر قابلیت جذب گازهای آلاینده و بو را نیز خواهد داشت. این خاصیت موجب شده تا امکان حذف داکت و لوله در هود فراهم گردد. در حال حاضر امکان تولید فیلترهای مختلف با توجه به ابعاد و مشخصات درخواستی وجود دارد.